

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 24.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 15 V |
| Breakdown Voltage | 16.7 V |
| Peak Pulse Current | 61.5 A |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95021
Ext.Price$0.95021
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95021 | $0.95021 |
| 10 | $0.78211 | $7.82110 |
| 25 | $0.72404 | $18.10100 |
| 50 | $0.67028 | $33.51400 |
| 100 | $0.62051 | $62.05100 |
| 300 | $0.59435 | $178.30500 |
| 500 | $0.56929 | $284.64500 |
| 1000 | $0.54301 | $543.01000 |
